Reklama

Tajemnica pokoju 239

Tajemnica pokoju 239

12.10.2020
Czyta się kilka minut
Wieść, że Angela Merkel odwiedziła Aleksieja Nawalnego w szpitalu, wywołała w Rosji większy popłoch niż inne aspekty tej sprawy. Bo to sygnał: człowiek, którego Kreml chciał otruć, jest traktowany na Zachodzie jako partner do rozmowy.
Aleksiej Nawalny w berlińskim szpitalu Charité, 19 września 2020 r. / INSTAGRAM @NAVALNY / AFP / EAST NEWS
N

Na pogrążającej się w ciemnościach rosyjskiej scenie politycznej od dwóch miesięcy rozgrywa się thriller pt. „Otrucie Nawalnego”. Kreml myli ślady, zaprzecza ustaleniom zachodnich laboratoriów, że rosyjskiego opozycjonistę usiłowano zabić nowiczokiem, szkaluje ofiarę, mnoży coraz bardziej fantastyczne wersje wydarzeń.

Stawka jest wysoka. Kolejna epopeja z otruciem przeciwnika politycznego zachwiała resztką zaufania zachodnich rządów do Putina – i może zaważyć na dalszej izolacji Rosji na arenie światowej. Poza tym miesza szyki putinowcom w polityce wewnętrznej: Nawalny rozsadza system.

Wyrwany z objęć śmierci

Był czwartek 20 sierpnia, gdy najbardziej skuteczny i najaktywniejszy rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny opuścił hotel Xander w Tomsku na Syberii i udał się na lotnisko, skąd miał odlecieć do Moskwy. Na miejscu pozostało kilka osób z ekipy...

16022

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Rosja to jest strasza sprawa. Kraj którym rządzą zdrodniarze i bandyci na czele z hersztem. Szczerze mówiąc jak czytałem słowa Nawalnego o powrocie to bałem się o niego. Trzeba być więcej niż odważnym. Naukowcy w tym kraju widać nie mają co robić skoro pracują nad takimi substancjami. Wspaniali ludzie którzy ludzkość wprowadzają w przyszłość...

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]