Reklama

100 lat temu urodził się Tadeusz Kantor

100 lat temu urodził się Tadeusz Kantor

30.03.2015
Czyta się kilka minut
Zobacz specjalny dodatek do „Tygodnika Powszechnego” poświęcony twórczości Tadeusza Kantora
Tadeusz Kantor przed próbą spektaklu „Nigdy tu już nie powrócę”, Klub „Stodoła” w Warszawie, 21 lutego 1990 r. Fot. Andrzej Iwańczuk / REPORTER
K

Kantor to przede wszystkim aktywność: happeningi, spektakle. I on sam jako osoba. Nieobecność w przypadku takiego artysty jest silniej odczuwana niż w przypadku twórcy, którego aktywność została zapisana w materialnym dziele sztuki. Być może dlatego czasami zapominamy o Kantorze.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]