Reklama

Ładowanie...

100 lat temu urodził się Tadeusz Kantor

100 lat temu urodził się Tadeusz Kantor

30.03.2015
Czyta się kilka minut
Zobacz specjalny dodatek do „Tygodnika Powszechnego” poświęcony twórczości Tadeusza Kantora
Tadeusz Kantor przed próbą spektaklu „Nigdy tu już nie powrócę”, Klub „Stodoła” w Warszawie, 21 lutego 1990 r. Fot. Andrzej Iwańczuk / REPORTER
K

Kantor to przede wszystkim aktywność: happeningi, spektakle. I on sam jako osoba. Nieobecność w przypadku takiego artysty jest silniej odczuwana niż w przypadku twórcy, którego aktywność została zapisana w materialnym dziele sztuki. Być może dlatego czasami zapominamy o Kantorze.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]