Reklama

Szmira

Szmira

17.10.2017
Czyta się kilka minut
To jednak pocieszające, że w kraju, który wybrał sobie na prezydenta człowieka uważającego, że każdy wpływowy mężczyzna może kobiety łapać za krocze, jeśli go najdzie taka szalona ochota, wybuchła w końcu afera Harveya Weinsteina.
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
J

Jeden z najbardziej wpływowych ludzi kina, decydujący o wielkich karierach aktorskich i obsadzie w najgłośniejszych oscarowych filmach, został oskarżony przez liczne kobiety – w tym słynne aktorki hollywoodzkie – o molestowanie seksualne i gwałty. Hollywood trzęsie się z oburzenia, kolejne postaci czują się w obowiązku wyrazić swoje obrzydzenie sytuacją i poparcie dla tych odważnych kobiet, które (w końcu! czemu tak późno! gdybyśmy tylko wiedzieli!) zabrały głos. Niektórym co prawda – zwłaszcza tym, którzy, jak Hillary Clinton, korzystali ochoczo z donacji producenta – ta pełna oburzenia reakcja zajęła nieco więcej czasu. Niektórym – jak aktorowi Benowi Affleckowi – słowa o współczuciu dla ofiar nie wyszły na dobre, gdy jedna z nich oskarżyła aktora o to, że od dawna o wszystkim wiedział. Przykro musiało się zrobić również wszystkim fanom talentu Russella Crowe’a i Matta Damona,...

4734

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]