Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Szkolenie na temat pedofilii

Szkolenie na temat pedofilii

26.01.2015
Czyta się kilka minut
Grupa 39 osób odebrała 24 stycznia w Krakowie dyplomy ukończenia pierwszej edycji kursu prewencji nadużyć seksualnych organizowanego przez Akademię Ignatianum w Krakowie i Papieski Uniwersytet Gregoriański w Rzymie.
O

Opowiada o tym o. Adam Żak SJ, koordynator Episkopatu ds. ochrony dzieci i młodzieży.
ARTUR SPORNIAK: Po co został zorganizowany ten kurs?
O. ADAM ŻAK SJ:
Miał on wprowadzić w sposób akademicki w zagadnienia związane z prewencją i interwencją w dziedzinie pracy z dziećmi i młodzieżą w środowiskach kościelnych. Kurs prowadzony był systemem e-learningowym przez Centrum Ochrony Dziecka Uniwersytetu Gregoriańskiego w języku angielskim lub włoskim.
Czego nowego nauczyli się uczestnicy?
Kurs w sposób interdyscyplinarny porządkował wiedzę na temat profili sprawców, ich sposobów działania, traumy ofiar czy strony prawnej przestępstwa pedofilii. W kursie uczestniczyli kanoniści, wychowawcy, księża pracujący w kuriach, świeccy psychoterapeuci – każda z tych osób mogła uzupełnić swoją cząstkową wiedzę. Kurs rozpoczęło ok. 60 osób, z tego...

1481

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]