Reklama

Synod i rozczarowanie

Synod i rozczarowanie

19.10.2015
Czyta się kilka minut
W tym numerze „Tygodnika” amerykański teolog o. Thomas Reese SJ przedstawia pięć powodów, dla których Synod jest skazany na porażkę.
T

To smutne, bo właśnie ten Synod wzbudził niezwykłe zainteresowanie, zmobilizował do przemyśleń tysiące katolików, a synodalne spory i dyskusje dotyczyły spraw bliskich życiu.

Rozbudził też nadzieje, więc prawdopodobnie wielu ludzi rozczaruje, i to nie z winy mediów, bowiem to prominentni ludzie Kościoła ukazywali takie wizje, które – być może – wcale nie staną się ciałem. O. Reese nie twierdzi jednak, że czas Synodu to czas stracony, gdyż „Franciszek rozpoczął pewien proces. Otworzył wrota zamknięte po Soborze Watykańskim II. Pchnięcie kościelnych spraw naprzód zabierze więcej niż trzy tygodnie, jednak Kościół porusza się już we właściwym kierunku”.


CZYTAJ TAKŻE:

4571

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]