Reklama

Święto muzyki w Łańcucie

Święto muzyki w Łańcucie

02.05.2014
Czyta się kilka minut
Od ponad pół wieku jest nam dane spotykać się w Łańcucie dla muzyki, przy muzyce i dzięki muzyce.
Okładka dodatku "53. Muzyczny Festiwal w Łańcucie"
Z

Zapraszam Państwa także w tym roku, na 53. Muzyczny Festiwal, który na stałe wpisał się już w pejzaż znaczących wydarzeń artystycznych o randze międzynarodowej. Od 24 do 30 maja wystąpią m.in. José Carreras, Jadwiga Rappe, Joseph Malovany, Krzysztof Jakowicz, Michael Maciaszczyk, Leonora Armellini. Jak zwykle centrum wieczorów festiwalowych będzie Sala Balowa Muzeum-Zamku w Łańcucie, zorganizowaliśmy też dwa koncerty plenerowe, koncert w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie i w łańcuckiej synagodze. Tradycję festiwalową stworzyli nie tylko wybitni artyści-wykonawcy, ale też odbiorcy sztuki muzycznej – wspaniała publiczność festiwalowa.
Dziękuję gorąco wszystkim instytucjom, przedsiębiorstwom i osobom, które wspierają Festiwal. Panu Ministrowi Bogdanowi Zdrojewskiemu oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Panu Marszałkowi Władysławowi Ortylowi i Zarządowi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Panu Tadeuszowi Ferencowi – Prezydentowi Miasta Rzeszowa, Panu Stanisławowi Gwizdakowi – Burmistrzowi Łańcuta, Panu Witowi K. Wojtowiczowi – Dyrektorowi Muzeum-Zamku w Łańcucie, wszystkim sponsorom, a zwłaszcza Mecenasowi Festiwalu: Polskiej Grupie Energetycznej PGE.
Jestem przekonana, że sztuka muzyczna, którą będziemy się z Państwem dzielić, stworzy okazję, by się na chwilę zatrzymać, by w oderwaniu od codzienności przenieść się w magiczny świat dźwięków. Obcowanie z muzyką przynosi bowiem radość i tej radości na festiwalowe wieczory (i nie tylko) z całego serca Państwu życzę.

Prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor naczelny Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie i Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

Dodatek przygotowany we współpracy z Filharmonią Podkarpacką | Redakcja: Dorota Kozińska

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]