Reklama

Suwerenność dzięki Wam!

Suwerenność dzięki Wam!

12.07.2020
Czyta się kilka minut
Zbiórka na rzecz demokracji i wolności słowa
Ks. Adam Boniecki z częścią zespołu „Tygodnika Powszechnego”. Fot. Grażyna Makara
Ks. Adam Boniecki z częścią zespołu „Tygodnika Powszechnego”. Fot. Grażyna Makara
O

Od 2002 r. jako fundacja działamy na rzecz demokracji, wolności mediów i swobód obywatelskich. Trzy pierwsze cele w statucie naszej organizacji pożytku publicznego to:

  1. Pogłębianie i promowanie demokratycznego modelu życia społecznego.
  2. Propagowanie modelu dialogu społecznego i rozwoju podstaw instytucji społeczeństwa obywatelskiego.
  3. Propagowanie i pogłębianie idei wolności słowa oraz wolnych i niezależnych środków masowego przekazu.

Cele te wypełniamy poprzez organizację debat, akcji społecznych (takich jak ogólnopolskie „Lekcje czytania”), festiwali (naukowy Copernicus, literacki Conrad), a przede wszystkim poprzez „Tygodnik Powszechny”, który w tym roku obchodzi swoje 75-lecie, a od siedmiu lat jest najszybciej rosnącym tygodnikiem opinii w Polsce, jedynym miejscem, w którym swobodnie może publikować ks. Adam Boniecki: redaktor senior pisma, a także przewodniczący Rady Fundacji Tygodnika Powszechnego.

W ostatnich latach znacznie zmniejszyło się wsparcie, jakie naszym inicjatywom udzielały instytucje państwowe, m.in. przez obniżenie wsparcia dla organizacji Festiwalu Conrada, największego festiwalu literackiego w Polsce, i całkowity brak wsparcia dla „Lekcji czytania”.

Dzięki hojności Darczyńców nadal dążymy do realizacji celów statutowych, jednak bez dalszego wsparcia z Państwa strony będzie to z każdym miesiącem coraz trudniejsze. Dlatego prosimy o pomoc, byśmy wspólnie mogli wspierać polską demokrację, wolne media i swobody obywatelskie.

Datki można przekazywać w specjalnej zbiórce zorganizowanej na Facebooku pod adresem powszech.net/zbiorka lub korzystając z płatności online pod adresem powszech.net/dar

Darowizny można przekazywać także bezpośrednio na konto:

Fundacja Tygodnika Powszechnego, ul. Wiślna 12, 31-007 Kraków

Santander Bank Polska S.A. nr: 31 1910 1048 2006 1845 1121 0001

IBAN: PL 31 1910 1048 2006 1845 1121 0001
przelew w USD: PL 17 1090 0088 0000 0001 4140 2432
przelew w EUR: PL 80 1090 0088 0000 0001 4140 2365
SWIFT: WBKPPLPP

Państwa niezbędne wsparcie jest dla nas zobowiązaniem. Dziękujemy!

Aleksander Kardyś
Prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]