Reklama

Śmierć po rumuńsku – tekst z archiwum „TP”

Śmierć po rumuńsku – tekst z archiwum „TP”

03.02.2017
Czyta się kilka minut
1 lutego 2017 roku otworzyliśmy archiwum tekstów od 2003 roku. Znajdą w nim Państwo zawsze aktualne, zawsze unikalne publikacje „Tygodnika”.
Kadr z filmu Anki Damian „Droga na drugą stronę” z 2011 roku, inspirowanego publikacją w "Tygodniku Powszechnym"
Kadr z filmu Anki Damian „Droga na drugą stronę” z 2011 roku, inspirowanego publikacją w "Tygodniku Powszechnym"
W

W kwietniu 2008 roku dziennikarka „Tygodnika Powszechnego” Małgorzata Nocuń opisała bulwersującą sprawę Rumuna, który został w Polsce oskarżony o kradzież. Claudiu Crulic utrzymywał, że jest niewinny. Podjął głodówkę protestacyjną, a władze więzienia nie potrafiły uchronić go przed śmiercią.

Sprawa Claudiu Crulica wzbudziła ogromne zainteresowanie w Polsce i za granicą, na jej podstawie powstał nagradzany film animowany „Droga na drugą stronę”.

1 lutego 2017 r. „Tygodnik Powszechny” otworzył archiwum swoich tekstów od 2003 roku. To ponad 40 tysięcy zawsze aktualnych, zawsze unikalnych artykułów. Jednym z nich jest "Śmierć po rumuńsku" Małgorzaty Nocuń, który teraz można przeczytać pod tym adresem.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]