Reklama

Słuchajcie Franciszka

Słuchajcie Franciszka

23.06.2014
Czyta się kilka minut
„Tym właśnie jest ndrangheta: oddawaniem czci złu i pogardzaniem dobrem wspólnym. (...) Ci, którzy w swym życiu obrali tę drogę, drogę zła – mafiozi – nie są w komunii z Bogiem, są ekskomunikowani” –

– powiedział papież 21 czerwca podczas wizyty w Kalabrii, kolebce najpotężniejszej organizacji przestępczej we Włoszech.
„Historyczna wizyta”, „Papież ekskomunikował mafię” – takie nagłówki pojawiły się we włoskiej prasie po jednodniowej wizycie Franciszka w Kalabrii na południu Włoch. Papież rozpoczął wizytę od odwiedzenia więzienia w Castrovillari. Spotkał się także z krewnymi i z ojcem trzyletniego Cocò Campolongo, który pod koniec stycznia tego roku wraz z dziadkiem został w Cassano all’Jonio spalony żywcem w samochodzie przez handlarzy narkotykami. Wówczas Franciszek nazwał tę zbrodnię „bestialstwem, które wydaje się nie mieć precedensów w historii przestępczości”. Z kolei słowa wyżej cytowane o ndranghecie padły podczas mszy św. odprawionej przez papieża w Sibari w obecności ok. 200 tys. Kalabryjczyków.
Jak wskazują analitycy przestępczości,...

2357

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]