Reklama

Słowo rektora Uniwersytetu Łódzkiego

Słowo rektora Uniwersytetu Łódzkiego

20.03.2012
Czyta się kilka minut
Cieszy nas to, że Uniwersytet Łódzki może wspierać akcję „Lekcje czytania z Tygodnikiem Powszechnym”.
J

Jest to bardzo ważne w dobie nowych technologii, smartfonów, iPodów, iPadów. Mam wrażenie, że młodzi ludzie coraz częściej i chętniej korzystają z nowinek technicznych. Zamiast tradycyjnej książki często sięgają po e-booki. I dobrze, bo jak mówią, w jednym czytniku mogą mieć tysiące książek czy magazynów. Choć wielu z nich przesiaduje także godzinami w naszej bibliotece uniwersyteckiej, gdzie nowoczesność łączy się z tradycją. Uważamy, że zawsze warto czytać oryginalne teksty, a nie tylko skrócone wersje i omówienia, których jest mnóstwo na różnych portalach studenckich. Wszak książki rozwijają wyobraźnię, samodzielne myślenie, zmuszają do refleksji.

710

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]