Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Powieść kryminalna z akcją w przedwojennym Krakowie. Jest wiosna 1939 roku. W mieście giną żydowscy antykwariusze, a po jego zaułkach kręcą się dziwne osoby: nazistowski szpieg Romanow, hiszpański zakonnik Carlos i sławny nożownik z Warszawy, Maciek Messer. Każdego z nich przysłał inny mocodawca. Wszyscy szukają tajemniczego manuskryptu, ukrytego w Polsce przez Bractwo Alchemików, który może zmienić losy świata… Inteligentna rozrywka, pełna krakowskich smaczków, z intrygą jakiej nie powstydziłby się sam Dan Brown…

Nie ma nic lepszego niż spacer po miejscach przywoływanych w powieści, zwłaszcza jeśli przywołania owe wyszły spod piór autorów dobrych, bawiących się tym, co piszą, kreujących świat wciągający i interesujący.
Zbrodnia w Bibliotece

Klimat tamtych czasów odszedł w niepamięć. Ale oto pojawia się znów – jest śmierć, dziewczyna, romans, kawior, jest i tajemnica. To wszystko w niezwykłej książce o tamtym Kroke.
Dziennik Wschodni

Wyd. Świat Książki, Warszawa 2009 r.