Reklama

Ramka dobrych wiadomości

Ramka dobrych wiadomości

10.09.2018
Czyta się kilka minut
Z

Z dumą informujemy, że reżyser JAN KLATA – którego felietony co tydzień znajdują Państwo w „Tygodniku Powszechnym” – został jednym z sześciu laureatów Europejskiej Nagrody Teatralnej Nowe Rzeczywistości Teatralne. Europejską Nagrodę Teatralną (Premio Europa per il Teatro) powołano do życia w 1986 r. pod auspicjami Komisji Europejskiej. Od 1990 r. jury złożone ze specjalistów z całej Europy przyznaje również laur o nazwie Nowe Rzeczywistości Teatralne – wręczany jednemu lub kilku twórcom kreującym nowy język teatru.

Wręczenie nagród nastąpi 17 listopada w Teatrze Aleksandryjskim w Petersburgu. W trakcie uroczystości zaprezentowany zostanie spektakl „Wróg ludu” w reżyserii Jana Klaty.

W tym samym tygodniu poeta WOJCIECH BONOWICZ trafił do finałowej siódemki Nagrody Literackiej Nike, do której nominowany jest za tom wierszy „Druga ręka”. Felietony Bonowicza publikujemy co drugi tydzień, na zmianę z tekstami Andrzeja Stasiuka.

NASZYM AUTOROM GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]