Reklama

Przytulić pokot

Przytulić pokot

05.09.2017
Czyta się kilka minut
Przyroda jest człowiekiem coraz bardziej przerażona, mówią ci, którzy idą do lasu utrudniać myśliwym polowania.
Aktywiści grupy Basta uniemożliwiają polowanie z okazji Dnia św. Huberta, Pargowo k. Kołbaskowa, listopad 2016 r. MARCIN BIELECKI / PAP
P

Półdzikie tereny gdzieś na Podkarpaciu. Myśliwi ze strzelbami w zmarzniętych dłoniach brną przez zaspy. Podnoszą lufy, celują i widzą coś, czego tutaj się nie spodziewali. Przed muszkami strzelb przechadzają się powoli zgarbione siwe staruszki.

– Ty! – dziwi się jeden z myśliwych. – Ta jedna to chyba nie jest baba!

Nie jest. Staruszki to w rzeczywistości młodzi ludzie, którzy sprzeciwiają się polowaniom. Jeśli będą się kręcić w pobliżu myśliwych, ci nie będą mogli oddać ani jednego strzału. Przebierają się za starsze kobiety i wychodzą na swój „spacer” po lesie. W podobny, pokojowy sposób blokują polowania ludzie z Trójmiasta, Bydgoszczy, Torunia, Warszawy, Wrocławia i wielu innych miejscowości. Kim są?

Psujemy humory

Michał, Bydgoszcz: – Któregoś razu szedłem górskim szlakiem i natknąłem się na dziką lochę z kilkoma warchlakami....

14974

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]