Reklama

Przyśpieszyć krok ku szczęściu

Przyśpieszyć krok ku szczęściu

01.08.2016
Czyta się kilka minut
Jezus w wizji siostry Faustyny zdaje się cierpieć, nie mogąc podzielić się tym, co ma. W chęci dzielenia się jest wręcz niecierpliwy.
Fot. Tomasz Wiech dla „TP”
O

O co tak naprawdę chodzi w orędziu o Bożym Miłosierdziu, zrozumiałem (chyba) w jednym z afrykańskich miast, w którym proboszcz – wielki piewca tej idei – postanowił zbudować poświęconą Jezusowi Miłosiernemu kaplicę w formie groty. Figurę ładnie oświetlił różnokolorowymi żarówkami, a ponieważ immanentną cechą takich grot bywa cudowne źródło, a cudownej wody Opatrzność nie zesłała, pomógł jej, podłączając źródło do miejskiego wodociągu.

Parę dni później ze zdumieniem skonstatował, że pod gipsowym Mesjaszem z napisem „Jezu, ufam Tobie!” kłębi się tłum kobiet, które przyszły zrobić pranie. Okolica od lat cierpi na totalny deficyt wody, gdy więc pojawiło się darmowe jej źródło, ludzie uznali za oczywiste, że miłosierny Bóg nie miałby nic przeciwko temu. „Jezu, ufam Tobie” znaczy wszak: nawiązuję z Tobą relację tak bliską, że bliższa być już nie może. Zaufanie to przecież oddanie...

13825

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]