Reklama

Przyśpieszyć krok ku szczęściu

01.08.2016
Czyta się kilka minut
Jezus w wizji siostry Faustyny zdaje się cierpieć, nie mogąc podzielić się tym, co ma. W chęci dzielenia się jest wręcz niecierpliwy.
Fot. Tomasz Wiech dla „TP”
O

O co tak naprawdę chodzi w orędziu o Bożym Miłosierdziu, zrozumiałem (chyba) w jednym z afrykańskich miast, w którym proboszcz – wielki piewca tej idei – postanowił zbudować poświęconą Jezusowi Miłosiernemu kaplicę w formie groty. Figurę ładnie oświetlił różnokolorowymi żarówkami, a ponieważ immanentną cechą takich grot bywa cudowne źródło, a cudownej wody Opatrzność nie zesłała, pomógł jej, podłączając źródło do miejskiego wodociągu.

Parę dni później ze zdumieniem skonstatował, że pod gipsowym Mesjaszem z napisem „Jezu, ufam Tobie!” kłębi się tłum kobiet, które przyszły zrobić pranie. Okolica od lat cierpi na totalny deficyt wody, gdy więc pojawiło się darmowe jej źródło, ludzie uznali za oczywiste, że miłosierny Bóg nie miałby nic przeciwko temu. „Jezu, ufam Tobie” znaczy wszak: nawiązuję z Tobą relację tak bliską, że bliższa być już nie może. Zaufanie to przecież oddanie...

13825

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]