Reklama

Przekaż 1% podatku na Fundację Tygodnika Powszechnego

Przekaż 1% podatku na Fundację Tygodnika Powszechnego

21.02.2019
Czyta się kilka minut
Od 15 lutego można skorzystać z nowej usługi Ministerstwa Finansów – Twój e-PIT. Jak z jej pomocą przekazać 1% podatku na OPP? Jak przekazać 1% korzystając z innych form rozliczenia?
Aleksander Kardyś - prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego, i ks. Adam Boniecki - redaktor senior „Tygodnika Powszechnego”
J

Jak rozliczyć PIT?

 1. wypełniając papierowy formularz i dostarczając go (osobiście lub pocztą) do Urzędu Skarbowego
 2. wypełniając deklarację elektroniczną w jednym z licznych programów do rozliczeń, np. e-PITy
 3. uzupełniając informację w nowej usłudze Ministerstwa Finansów Twój e-PIT

Jeśli jesteś emerytką lub emerytem bądź rencistką lub rencistą, przeczytaj nasz poradnik: Jak przekazać 1% będąc emerytem lub rencistą→

Jak przekazać 1% podatku na Fundację Tygodnika Powszechnego?

 1. w papierowym formularzu w części J wpisz numer KRS 0000 125 605, a obok obliczony 1% podatku
  PIT - 1 procent na OPP, pole J formularza PIT-37
 2. w deklaracji elektronicznej e-PITy, jeśli skorzystaliście Państwo z powyższego odnośnika, numer KRS Fundacji automatycznie pojawi się w deklaracji
 3. w usłudzie Twój e-PIT (pamiętaj, wpisz KRS 0000 125 605):
Twój e-PIT - jak przekazać 1% na rzecz OPP

Jaki pożytek płynie z Państwa 1%? Na co przeznacza go Fundacja Tygodnika Powszechnego?

 1. Wspieramy projekty „Tygodnika Powszechnego”, m. in. międzynarodowe reportaże z obozów dla uchodźców i „Książki w Tygodniku” - największy w Polsce magazyn literacki, dołączany za darmo do „Tygodnika Powszechnego” i dostępny za darmo w internecie
 2. Współorganizujemy największy w Polsce festiwal literacki - Conrad Festival
 3. Współorganizujemy najważniejszy w Polsce festiwal popularnonaukowy - Copernicus Festival

Lista projektów, które nie byłyby możliwe bez Państwa wsparcia, jest dłuższa, obejmuje m. in. ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo „Lekcje czytania”, ale także inne, o których więcej mogą Państwo przeczytać na stronie Fundacji (do czego zachęcamy: to wszystko dzięki Wam!).

Prosimy także o bezpośrednie wpłaty. Jak je przekazać? To proste: poniżej wybierz kwotę lub wpisz własną (klikając „inna kwota”), podaj swoje dane i kliknij „Wpłacam>”.

Dziękujemy!

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]