Reklama

Prośba o pomoc (1)

Prośba o pomoc (1)

14.01.2019
Czyta się kilka minut
Do stycznia 2018 r. Renia nie potrzebowała medialnego hałasu wokół siebie. Rok temu pędziliśmy karetką do kliniki ze straszną diagnozą: guz w mózgu.
O

Olbrzymi, wymagający operacji. Rok temu biegała i skakała, i w niczym nie przypominała chorego dziecka. 26 stycznia, trzymając Renatę za rękę, odprowadziliśmy ją na operację. Mówiliśmy, że będzie dobrze. Płakała nie wiedząc, dlaczego musi iść na zabieg. Spodziewaliśmy się, że może długo dochodzić do siebie. Ale nie, że aż tak długo. Renia 6 tygodni leżała na OIOM-ie w Prokocimiu. Była świadoma. Nie mogła wstać z łóżka. Przestała połykać, odkrztuszać i samodzielnie oddychać. Terminowość kolejnego etapu leczenia była zagrożona. Założono tracheotomię. I znów cios. W drugiej dobie po zabiegu rurka przemieściła się, wywołując odmę i bradykardię. Renatę reanimowano. To wywołało komplikacje i wydłużyło leczenie. Pierwszy z czterech bloków chemii Renata przyjęła na OIOM-ie. Potem zeszła na onkologię. Od czerwca do lipca miała 31 naświetlań, które zniszczyły resztę guza. Trzymamy kciuki, aby tak zostało, bo rdzeniak lubi powracać. Czwarty etap to chemia podtrzymująca.

Córka uczy się w domu. Za klasą bardzo tęskni. Ćwiczy codziennie, z determinacją. Czekamy z niecierpliwością, by mięśnie przypomniały sobie czasy, gdy mogła chodzić, biegać, skakać. Walczymy, by wróciła do zdrowia. Pomaga nam armia ludzi z całej Polski. Rok leczenia dla dziecka jest niewyobrażalnym czasem. Optymistycznie patrząc, walka z rdzeniakiem potrwa jeszcze ponad pół roku. Renatę czekają coraz trudniejsze boje. I tę drogę mamy nadzieję pokonać. Jeżeli zechcecie nam pomóc finansowo, należymy do Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” – Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem: „33202 Zając Renata darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]