Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Projekt udostępnienia archiwaliów "TP"

Projekt udostępnienia archiwaliów "TP"

28.09.2010
Czyta się kilka minut
Fundacja Tygodnika Powszechnego, jako depozytariusz dziedzictwa historii "TP", czuje się w obowiązku udostępnić całą zawartość archiwalnych numerów "Tygodnika". Realizujemy projekt digitalizacji i rozpowszechniania tych materiałów na płytach CD ROM, a docelowo także w serwisie internetowym. Projekt zawiera w sobie dodatkowy interesujący segment - skany dokumentów archiwum redakcyjnego oraz cenzury.
A

Artykuły z archiwalnych numerów "Tygodnika Powszechnego" służą wielu osobom, nie tylko dla przyjemności obcowania z doskonałą publicystyką, ale także do pracy naukowej. Wiele osób zwraca się do nas z prośbą o udostępnienie tekstów z Archiwum. Ze względu na stan egzemplarzy gazety, jej nietypowy format oraz nieuniknione zniszczenia przez upływ czasu - udostępnianie tekstów jest coraz trudniejsze. Dlatego zrodził się projekt digitalizacji roczników i archiwaliów "Tygodnika". Docelowym produktem będą nie tylko roczniki archiwalnych numerów na płytach CD, ale i towarzyszące im cyfrowe kopie rękopisów, maszynopisów, szpalt cenzorskich i szczotek kolumn. Przeglądając rocznik w formie plików pdf natrafimy przy wielu artykułach na hiperłącza, które otwierać będą kopie ich odpowiedników w takiej postaci, jaka dla danego tekstu się zachowała, a zachowało się tych dokumentów blisko 26.000 kart!

Osoby i instytucje, które byłyby zainteresowane ufundowaniem kompletu roczników TP dla wybranej przez siebie biblioteki lub instytucji naukowej lub też innym niż finansowe wsparciem Archiwum prosimy o kontakt z Fundacją Tygodnika Powszechnego, ul. Wiślna 12, 31-007 Kraków, e-mail: , tel. +48 12 426 53 10, fax +48 12 426 53 11.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć nas finansowo, prosimy o wpłaty na rachunek:

Fundacji Tygodnika Powszechnego

Bank BPH O/Kraków, nr: 44 1060 0076 0000 3200 0079 7059

z adnotacją: "ROCZNIKI TP"

Pragniemy także poinformować, że Fundacja Tygodnika Powszechnego wpisana jest do KRS jako organizacja pożytku publicznego i wszelka pomoc materialna na jej rzecz objęta jest uregulowaniami wynikającymi z ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z dnia 29 maja 2003 r.).

>> ,

Aleksander Kardyś

Wiceprezes Zarządu

Fundacji Tygodnika Powszechnego

Kraków, sierpień 2004 r.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]