Reklama

Pożegnanie Miłosza

Pożegnanie Miłosza

29.08.2004
Czyta się kilka minut
1

14 sierpnia, w sześć tygodni po swoich 93. urodzinach zmarł w Krakowie Czesław Miłosz. Odszedł jeden z największych twórców w całej historii naszej literatury. Jego dzieło - rozległe, wielostronne, sięgające wielu rejestrów, ogarniające dramatyczne doświadczenia minionego wieku, przywracające sztuce wymiar metafizyczny - będzie z czasem rosło i potężniało. Z jego śmiercią straciliśmy świetnego Autora, uważnego Czytelnika i wypróbowanego, serdecznego Przyjaciela. Przyjaźń, która przed sześćdziesięciu laty połączyła Czesława Miłosza z Jerzym Turowiczem, przeniosła się na nasze pismo i ludzi, którzy je redagują. Czujemy smutek i ból, ale także ogromną wdzięczność za niezwykły dar, jakim była Jego obecność, Jego wizyty na Wiślnej, uwaga, jaką poświęcał naszej pracy. Naszą miłość i podziw próbowaliśmy kilkakrotnie na tych łamach wyrazić. Dziś żegnamy nie tylko wielkiego Poetę; żegnamy także Kogoś nam najbliższego.

Tygodnik Powszechny

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]