Reklama

Pożar na rajskiej wyspie

Pożar na rajskiej wyspie

23.02.2015
Czyta się kilka minut
Ospały start kampanii Bronisława Komorowskiego irytuje PO. To faworyt, ale na zwycięstwo w pierwszej turze jest coraz mniej szans.
Bronisław Komorowski nagrywa przesłanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warszawa, 9 stycznia 2015 r. Fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska / KPRP
W

Według założeń miało być inaczej. Polityk PO, bliski Kancelarii Prezydenta: – Pałac spodziewał się, że będzie to spacerek. Otoczenie uspokajało: „Bez nerwów, Bronek, sondaże mamy takie, że załatwimy sprawę w pierwszej turze. 11 maja możesz jechać do Budy Ruskiej”.

W Budzie Ruskiej, na Suwalszczyźnie, prezydent ma dom. Tam czuje się najlepiej: łowi ryby, chodzi na spacery, pije nalewkę z sąsiadami. Ostatnio jednak bywa tam rzadko, co przyznaje przyjaciel i sąsiad Mariusz Rakowski: – Jest na pewno w lipcu, na imieniny żony, i wtedy zostaje najdłużej. Poza tym ledwie kilka razy w roku. Wpada na dzień i wyjeżdża. Nie ma czasu.
– Po co przyjeżdża?
– To jego prywatne miejsce, bo na co dzień wożą go po jakichś ośrodkach i instytucjach. Tutaj jest u siebie. I lubi tu być. Ładuje akumulatory.
– Tajne narady, spotkania polityczne?
– Skąd! Spotkania rodzinne. Dzieci,...

13857

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

... ale podziw już niekoniecznie. Nie wiem w jakiej lidze gra pan prezydent Komorowski ale premiership to raczej nie jest. Niżej "tydzień z życia pana prezydenta." Niestety - dość typowy. http://natemat.pl/135183,kolejna-wpadka-bronislawa-komorowskiego-w-dzien-pamieci-o-powojennej-partyzantce-uczcil-ofiary-zolnierzy-wykletych

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]