Reklama

Powrót do Namibii

Powrót do Namibii

07.07.2014
Czyta się kilka minut
Powrót – bo to druga po „Godzinie szakala” część namibijskiej trylogii kryminalnej Bernharda Jaumanna (ur. 1957).
N

Namibia, niegdyś kolonia II Rzeszy, potem pod zarządem Unii Południowoafrykańskiej i Republiki Południowej Afryki, od 1990 r. jest krajem niepodległym, w którym potomkowie niemieckich, burskich i angielskich kolonistów stanowią wciąż kilkuprocentową, silną ekonomicznie mniejszość.
Inspektor Clemencia Garises, ambitna policjantka po szkoleniu w Finlandii, prowadzi tym razem śledztwo w sprawie śmierci białego właściciela farmy Steinland i zniknięcia jego syna. Farmer miał zginąć podczas próby napadu rabunkowego, jednym z napastników (ciemnoskórych) okazuje się brat Clemencii, Melvin, już wcześniej mający kłopoty z prawem... Intryga nie układa się wedle ideologicznych schematów, a jej tłem jest przekonująco nakreślony obraz politycznych i społecznych konfliktów dzielących współczesną Namibię oraz cokolwiek przygnębiający pejzaż.

Bernhard Jaumann „Kamienista ziemia” przeł. Alicja Rosenau, Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2014

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]