Reklama

Poważny wątek irracjonalny

Poważny wątek irracjonalny

30.05.2016
Czyta się kilka minut
Z rosnącą dumą przeczytaliśmy ostatnio, że Polska jest światowym, samotnym liderem w robieniu dziur w dżinsach. Mamy oto dwie fabryki specjalizujące się w tej usłudze i są to przedsiębiorstwa z kapitałem czysto polskim.
Fot. Grażyna Makara
Stanisław Mancewicz / Fot. Grażyna Makara
D

Dziury robi się tam ręcznie bądź za pomocą lasera. Słowem: ważna w tej branży jest i tradycja, i nowoczesność. Czy te informacje nas cieszą? Tak. Czy dziwią? Nie. Zdziwilibyśmy się i zaniepokoili bardzo, gdybyśmy zaskoczyli świat cerowaniem. Uznalibyśmy wtedy, że natura nasza uległa przekształceniu na obcą modłę, każącą nam żyć na klęczkach zachowań poprawnościowych, wbrew naszej starodawnej skłonności do destrukcji. Cerowanie byłoby zdradą, widomym objawem i promocją gospodarki wstydu. Tak poważna pozycja w segmencie dziurawienia spodni skłoniła nas do szerszej – za przeproszeniem – refleksji oraz do tzw. pochylenia.

Zerkamy sobie od czasu do czasu na fora internetowe, to tam bowiem najmocniej bije serce ludu. Utarł się, skądinąd słuszny, pogląd, że większość owych forów to kloaka. Opinia ta nie jest gołosłowna i niewątpliwie prawdą jest, że trzeba mieć osobliwe upodobania,...

3934

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Następna uchwała Sejmu powinna dotyczyć zakazu pochylania, albowiem im bardziej posłowie się pochylają tym bardziej wzrasta stężenie gazów cieplarnianych o przykrym zapachu, co mimo iż ociepla klimat, to jednak psuje miłą atmosferę otoczenia. Kategoryczny zakaz pochylania się powinien obowiązywać zwłaszcza w środkach komunikacji zbiorowej !

Choroby autoimmunologiczne polegają na niszczeniu organizmu od środka. Nie wiemy czy jest ich ostatnio więcej, ale wiemy, że są częściej wykrywane. Antyprzeciwciała - substancje, które wyprodukował organizm, podają się za prawdziwych patriotów - niszczą zwykłych patriotów, ponieważ mają celowniki nastawione z opcją niszczyć wszystko. Wierzą w to, że należą do grupy wspierającej zdrowie organizmu, ale ponieważ nie mają mózgów typowych dla homo sapiens pozostają przy wierze, nie mogąc użyć rozumku. Koniec końców celują do siebie i... przestają dziurawić dżinsy ręcznie i laserowo.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]