Reklama

Posłuchać niesłuchanego

Posłuchać niesłuchanego

12.03.2017
Czyta się kilka minut
Festiwal Prawykonań – brzmi enigmatycznie.
Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach Fot. Bartek Barczyk / NOSPR
Ż

Żaden z utworów tu prezentowanych nie był do tej pory słyszany (przynajmniej w Polsce). Jednak właśnie dzięki temu odbywająca się co dwa lata impreza, organizowana przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, stała się szczególną pozycją na mapie muzyki współczesnej w Polsce. W tym roku Festiwal Prawykonań trwać będzie od 24 do 26 marca, naturalnie w siedzibie NOSPR-u, a wypełnią go dzieła kompozytorów polskich wszystkich pokoleń, od przeznaczonych na składy kameralne, po wielką orkiestrę symfoniczną i elektronikę. Oferta: wyłącznie nowe wrażenia.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Ur. 1973. Jest krytykiem i publicystą muzycznym, historykiem kultury, współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego” oraz Polskiego Radia Chopin, członkiem jury International Classical Music...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]