Reklama

Pora na odważne decyzje

Pora na odważne decyzje

23.06.2014
Czyta się kilka minut
Kościół w Polsce przeszedł już pewną drogę w podejściu do problemu pedofilii. Symbolicznie wyznaczają ją dwie miejscowości: Tylawa i Skawa.
G

Gdy o. Adam Żak, koordynator Episkopatu ds. ochrony dzieci i młodzieży, przygotowywał międzynarodową konferencję „Jak rozumieć i adekwatnie odpowiedzieć na wykorzystanie seksualne małoletnich w Kościele” (Kraków; 20-21 czerwca), powtarzał współpracownikom, że nie chodzi o chwalenie się osiągnięciami. Przeciwnie, konferencja jest po to, by pokazać, że ciągle jeszcze stoimy na początku drogi. Takie podejście jest usprawiedliwione: ciesząc się sukcesami, łatwo spocząć na laurach. Tymczasem wiele jest jeszcze do zrobienia i dobrze mieć tego świadomość. Przede wszystkim ciągle szwankuje kontakt Kościoła z ofiarami. Ale mimo wszystko warto najpierw zobaczyć, jaką drogę już przeszliśmy – to także może motywować.
Dwie historie, dwa światy
W świadomości publicznej problem pedofilii zaistniał w 2001 r. wraz z wybuchem głośnej sprawy proboszcza z Tylawy na...

10418

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]