Reklama

„Polska Historia. Będzie się działo!”

„Polska Historia. Będzie się działo!”

07.12.2015
Czyta się kilka minut
Nowa akcja Fundacji Tygodnika Powszechnego skierowana do młodzieży licealnej
P

Polska Historia. Będzie się działo!” – to otwarte spotkania dla młodzieży licealnej, prowadzone przez wybitnych historyków, którzy w niestandardowy sposób pokażą lokalną historię i jej bohaterów.

Kolejny wykład pt. „Historycy niepokorni: Wereszycki i Felczak” odbędzie się w Krakowie 11 grudnia – w dniu przyznania Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego, a wygłosi go dr ELŻBIETA ORMAN.

Przed nami jeszcze spotkanie w Toruniu – w poniedziałek 14 grudnia uczniowie I LO spotkają się z prof. dr. hab. KRZYSZTOFEM MIKULSKIM, który wygłosi wykład pt. „Rzeczpospolita wielu wyznań – przykład Torunia w dobie nowożytnej”.



Tematy spotkań, relacje oraz szczegóły akcji znajdą Państwo na stronie www.powszech.net/bedziesiedzialo


Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]