Reklama

„Polska Historia. Będzie się działo!”

„Polska Historia. Będzie się działo!”

12.10.2015
Czyta się kilka minut
Drodzy Czytelnicy! Zachęcamy do udziału w nowej akcji Fundacji Tygodnika Powszechnego skierowanej do młodzieży licealnej.
T

To otwarte spotkania prowadzone przez wybitnych historyków, którzy pokażą w niestandardowy sposób lokalną historię i jej bohaterów.

Najbliższy wykład odbędzie się w czwartek 22 października o godz. 12.00 w redakcji „Tygodnika Powszechnego” w Krakowie przy ul. Wiślnej. Wezmą w nim udział krakowscy uczniowie z VI LO i VII Prywatnego LO.

Spotkanie pt. „Wiślna w Krakowie, wiek XX” poprowadzi wybitny badacz historii Krakowa – prof. dr hab. ANDRZEJ CHWALBA z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a wśród poruszanych tematów znajdzie się m.in. opowieść o „Tygodniku Powszechnym”; o Józefie Retingerze, Josephie Conradzie i ich wspólnym przyjeździe do Krakowa w przeddzień wybuchu I wojny światowej czy o Stepanie Banderze, który w cerkwii na ulicy Wiślnej wziął ślub.

Kolejne spotkania odbędą się w Krakowie, Toruniu i Szczebrzeszynie. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach prosimy o kontakt pod adresem filipiuk@tygodnik.com.pl

Tematy spotkań oraz szczegóły akcji znajdą Państwo na stronie www.powszech.net/bedziesiedzialo

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MHP W RAMACH PROGRAMU „PATRIOTYZM JUTRA”

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]