Reklama

Polityka w lukrze

Polityka w lukrze

21.11.2016
Czyta się kilka minut
Ewa Kopacz, była premier, wiceprzewodnicząca PO: Zawsze partia rządząca przez rok, półtora zbiera owoce zwycięstwa. PiS obiecywało złote góry. Nawet nie przypuszczali, ile to kosztuje.
Fot. Sławomir Kamiński / AGENCJA GAZETA
P

PAWEŁ RESZKA: Powołaliście gabinet cieni. PiS się śmieje, że można go podsumować piosenką: „Ale to już było”.

EWA KOPACZ: Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Członkowie gabinetu cieni będą konsekwentnymi i wcale nie łagodnymi recenzentami poczynań władzy. Będziemy tłumaczyli Polakom istotę działań PiS.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas prezentacji gabinetu apelował: „Nie mówmy o PiS-ie”. A potem każdy przepraszał, że „łamie dyscyplinę”, i coś tam o PiS-ie mówił.

Ja nie przepraszałam. Myślę, że opozycja musi jednoznacznie pokazywać obywatelom, czym się różni od władzy. Dobro trzeba przeciwstawić złu, a prawdę kłamstwu.

Mówiła Pani: „opozycja moralna”.

Tak. Każdy, kto jest dziś w opozycji, ma obowiązek stawać po stronie tych, których PiS oszukuje, wykorzystuje i...

18371

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"mojego na wierzchu", nie będzie już udziałem obecnej formacji lewicowo-libertyńskich epigonów, właśnie co odsunietych od koryta władzy. Jeżeli kiedykolwiek dojdzie do politycznie znaczącego głosu opcja liberalna, to będzie ona musiała podnieść swój intelektualny i moralny poziom, adekwatnie do wymogów stawianych przez cywilizacyjny racjonalizm: "nie ma wolności bez odpowiedzialności". Póki co ,trwa rozliczanie byłego "chlewika" z nadużyć władzy...

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]