Reklama

Ładowanie...

Poezja teraz! Książki w Tygodniku [Book's not dead]

Poezja teraz! Książki w Tygodniku [Book's not dead]

05.04.2019
Czyta się kilka minut
O poezji mówi się nieczęsto w mediach głównego nurtu, ale o jej społecznym, ekonomicznym i politycznym zapleczu – właściwie nigdy. Dlatego tym razem w „Książkach w Tygodniku” mówimy o pozycji i roli poezji w debacie publicznej.

Posłuchaj

A

Aby poezja odgrywała poważną rolę, sama musi traktować się poważnie – wyjść z niszy, do której na własne życzenie zapędziła się w latach 90. Katarzyna Trzeciak i Michał Sowiński dyskutują o tym, czym jest (ewentualnie – czym mogłaby być) poezja polityczna dziś. Jaką funkcję może pełnić w podupadającej debacie publicznej? Jak przywrócić jej należytą pozycję?

Ponadto dużo o nowościach wydawniczych – w tym o „Florydzie” Lauren Groff i „Pierwszej osobie” Richarda Flanagana.

Zapraszamy do słuchania i do lektury nowego Magazynu Literackiego „Książki w Tygodniku”  bezpłatnego dodatku do Tygodnika Powszechnego nr 14/2019.

 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/s-magazyn-literacki-ksiazki-w-tygodniku-poezja-te-raz-142019-19498

Book's not dead to książkowy cykl "Podkastu Powszechnego", który tworzą Katarzyna Trzeciak i Michał Sowiński

Współwydawcą "Podkastu Powszechnego" jest Fundacja Tygodnika Powszechnego


PODKAST POWSZECHNY

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter