Reklama

Podziękowania

Podziękowania

23.12.2016
Czyta się kilka minut
Szanowni Państwo, w ostatnich miesiącach wielokrotnie apelowaliśmy do Państwa o pomoc.
Halid, lat 6, i Mumina, lat 5, dzieci uchodźców tatarskich z Krymu. Drohobycz, październik 2016 r. Fot. Wojciech Pięciak
P

Prosiliśmy o wspieranie Ukraińca „Rudika”, bohaterskiego bojownika z lotniska w Doniecku, który w walce został okaleczony. Prosiliśmy o pomoc dla Tatarów, którzy musieli uciekać z Krymu po okupacji półwyspu przez Rosjan. Pisaliśmy o Ukraińce Lenie i jej synu Dimie, którzy po odejściu męża i ojca – zmarłego po ucieczce z Ukrainy – nie mają środków do życia i na psychoterapię dla dziecka. Prosiliśmy o wspieranie inicjatywy, dzięki której dzieci ukraińskich żołnierzy mogły odwiedzać Polskę, m.in. Gorlice. Prosiliśmy o wspieranie działalności Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, które pomaga w Libanie 10 tysiącom syryjskich uchodźców. A także Białych Hełmów niosących pomoc cywilnym ofiarom walk w Aleppo i innych miastach Syrii.
Na wszystkie apele odpowiadali Państwo z budzącym podziw zaangażowaniem, oferując wsparcie materialne i osobiste dla potrzebujących pomocy. Jesteśmy wdzięczni za moc, z jaką chcecie Państwo pomagać. Dziękujemy za czynienie świata miejscem trochę bardziej znośnym.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]