Podróż do Amazonii

W ostatnią niedzielę słuchaliśmy biskupów aż dwa razy. Ale zabrakło czasu, by wspomnieć o wydarzeniu, dzięki któremu ten dzień być może wpisze się w historię Kościoła.

Reklama

Podróż do Amazonii

Podróż do Amazonii

07.10.2019
Czyta się kilka minut
W ostatnią niedzielę słuchaliśmy biskupów aż dwa razy. Ale zabrakło czasu, by wspomnieć o wydarzeniu, dzięki któremu ten dzień być może wpisze się w historię Kościoła.
L

List pasterski zapowiadał Dzień Papieski – omawiał jego hasło: „Wstańcie, chodźmy”, i kończył się zachętą do wsparcia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, zapewniającej stypendia dwóm tysią­com uczniów, stworzonej jako „żywy pomnik wdzięczności Janowi Pawłowi II” po pielgrzymce w 1999 r. Na końcu mszy św., w „Słowie przed wyborami parlamentarnymi”, przewodniczący Konferencji Episkopatu pouczał, że 13 października powinniśmy głosować na programy i osoby gwarantujące chrześcijańskim zasadom dotyczącym ludzkiego życia i rodziny respekt i prawną ochronę państwa.

No i zabrakło czasu, by wspomnieć o wydarzeniu, dzięki któremu ten dzień być może wpisze się w historię Kościoła.

W Rzymie rozpoczęło się zwołane przez papieża zgromadzenie specjalnego Synodu Biskupów dla Amazonii „Amazonia: nowe drogi dla Kościoła i na rzecz ekologii integralnej”. Synod będzie trwał do 27...

4138

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]