Reklama

Podkast Powszechny: Czy Bóg chce wielości religii?

Podkast Powszechny: Czy Bóg chce wielości religii?

18.02.2019
Czyta się kilka minut
Podczas papieskiej pielgrzymki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich szejk Ahmed al-Tayeb, wielki imam uniwersytetu Al-Azhar, podpisał wspólnie z papieżem Franciszkiem deklarację „O ludzkim braterstwie”.
MATHIEU WILLCOCKS / MOAS
J

Jest to dokument o niebagatelnym znaczeniu nie tylko ze względu na swoich sygnatariuszy, ale także z powodu treści, które zawiera. Znajduje się tam bowiem wyraźne uznanie pozytywnej wartości pluralizmu religijnego: „Pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, ras i języków są chciane przez Boga w Jego mądrości, przez którą stworzył On rodzaj ludzki”. Z punktu widzenia katolickiego magisterium jest to stwierdzenie przełomowe.

Sprawę komentują: ZUZANNA RADZIK I PIOTR SIKORA W ROZMOWIE Z MICHAŁEM KUŹMIŃSKIM na powszech.net/podkast lub w iTunes, Spotify i Google Podcasts

Weź, słuchaj!

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]