Reklama

Pobierz katalog Festiwalu Kopernika 2016

Pobierz katalog Festiwalu Kopernika 2016

16.05.2016
Czyta się kilka minut
Piękno – to temat przewodni tegorocznej edycji Festiwalu, który odbywa się w Krakowie od 17 do 22 maja.
Okładka Copernicus Festival Fot. Dan McCoy / GETTY IMAGES
P

Poczucie piękna jest ważną częścią ludzkiej natury, a sztuka – ducha czy kultury. Współczesna nauka i technika otwierają nowe możliwości tworzenia sztuki i jej postrzegania, oraz pozwalają badać ją z nieznanej wcześniej strony. Nauka ujawnia również harmonię panującą we Wszechświecie i coraz pełniej odkrywa porządek narzucany zjawiskom przez prawa przyrody. Czy świadczą one o tym, że Wszechświat jest dziełem Artysty?

Tegoroczny Copernicus Festival poświęcony jest fenomenowi piękna. Jak zwykle zaprosiliśmy znakomitych artystów, cenionych literatów, wielkich uczonych i wybitnych myślicieli. Pomogą nam przyjrzeć się pięknu z wielu perspektyw. Niektóre z nich, podobnie jak sylwetki naszych najważniejszych gości, przedstawiamy w katalogu festiwalowym, który mogą Państwo bezpłatnie pobrać ze strony powszech.net/copernicusfestivalbook2016

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]