Pieprz nie zwietrzał

Jest w nim jakaś zaskakująca twardość. W pozornie kruchym ciele tkwi tytanowy szkielet. Przez nieszczęsną ładną buźkę musi udowadniać, że nie jest, jak to sam ujął, „budyniem z college’u”.

Reklama

Pieprz nie zwietrzał

Pieprz nie zwietrzał

26.11.2018
Czyta się kilka minut
Jest w nim jakaś zaskakująca twardość. W pozornie kruchym ciele tkwi tytanowy szkielet. Przez nieszczęsną ładną buźkę musi udowadniać, że nie jest, jak to sam ujął, „budyniem z college’u”.
Paul McCartney podczas koncertu w Miami, lipiec 2017 r. ALEXANDER TAMARGO WIREIMAGE / GETTY IMAGES
R

Rok 2018 zapisze się w annałach polskich fanów złotymi zgłoskami – oto w odstępie zaledwie pół roku pojawią się u nas członkowie dwóch najważniejszych kapel w historii rocka. Lipcowy koncert Rolling Stonesów na długo zapadnie w pamięci słuchaczy, już 3 grudnia zaś zagra w krakowskiej Tauron Arenie sam Paul McCartney. Nie będzie to pierwsza wizyta „Makki” w Polsce – poprzednio gościliśmy go w 2013 r., jednak jego występy sceniczne to za każdym razem prawdziwe misterium beatlemanii.

No właśnie, spyta złośliwiec, czy do końca prawdziwe? Wszak po klasycznym pytaniu: „Beatlesi czy Stonesi?” pojawia się sakramentalne: „A Beatlesi to raczej John czy Paul?”. Lennon czy McCartney – to jedna z tych bezsensownych kwestii, jakie lubi zadawać człowiek rachujący diabły na końcu szpilki. Bo choć spór między lennonianami a mccartneyanami trwa od lat, a sympozja beatlesologiczne generują...

17435

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Gratuluję autorowi, tekst świetnie się czyta, zgrabne frazy, definiujące w skrócie biografiè muzyka, może w przyszłości pomyśli Pan o książce o McCartney’u ?

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]