Reklama

Paul Bloom "Przeciw empatii" [oglądaj nagranie]

Paul Bloom "Przeciw empatii" [oglądaj nagranie]

26.05.2017
Czyta się kilka minut
Słynny psycholog i kognitywista Paul Bloom podczas piątkowego głównego wykładu Copernicus Festival wyjaśnił, dlaczego empatia prowadzi nas na moralne manowce.
N

Nagranie wykładu prof. Blooma będzie można oglądać na kanale Youtube Centrum Kopernika. Film dostępny jest w języku polskim:

Oraz w języku angielskim:

Paul Bloom jest profesorem psychologii. Pochodzi z Kanady, pracuje na Uniwersytecie Yale. Zajmował się m.in. sposobami uczenia się słów przez dzieci, prowadził także pionierskie badania nad moralnością niemowląt. Jest redaktorem naczelnym wpływowego czasopisma „Behavioral and Brain Sciences”, publicystą "The New York Times" oraz autorem kilku książek. W Polsce ukazały się „To tylko dzieci. Narodziny dobra i zła” (Smak Słowa, 2015) oraz „Przeciw empatii. Argumenty za racjonalnym współczuciem” (Charaktery, 2017).

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]