Reklama

Kraków, miasto papieży

Kraków, miasto papieży

25.07.2016
Czyta się kilka minut
Wielu krakowian sądzi, że Franciszek pomaga przywrócić sympatię do Kościoła. Przeciwstawiając papieża polskim duchownym.
Franciszek i biskup Grzegorz Ryś. fot: Grzegorz Gałązka/East News
A

Anna Goc: Krakowianie lubią Franciszka?

Dr hab. Anna Niedźwiedź: Tak, niemal wszyscy mieszkańcy Krakowa, z którymi udało nam się przeprowadzić wywiady, mówili o papieżu pozytywnie. To nas zaskoczyło, bo przeczyło przekazowi medialnemu i obrazowi Franciszka, który mieliśmy po prześledzeniu polskich forów internetowych, gdzie hejt na papieża jest bardzo rozpowszechniony. I choć Franciszek atakowany jest z pozycji „prawowitego katolicyzmu” jako zanadto postępowy i liberalny, to w Krakowie takie głosy się nie pojawiły.

Wszystko się nam w papieżu podoba?

Niezupełnie. Zdarzało się, że nasi rozmówcy zwracali uwagę na bezpośredniość i „prostotę” papieskich przemówień. Przyznawali, że cenią spontaniczność Franciszka, ale w tekstach publikowanych brakuje im podbudowy teologicznej. Wielu mówiło, że pomaga on przywrócić...

8940

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

wyemitował po dwudziestej film pt. Franciszek. Zajrzałem do informacji o filmie i czytam: dramat. Recenzent chyba zapomniał że są inne kategorie jakie mógł wybrać dla tego obrazu. Widocznie tak postrzegał zostanie papieżem :)

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]