Reklama

Papież Franciszek gargulcem

Papież Franciszek gargulcem

05.11.2018
Czyta się kilka minut
Mała kamienna figura przedstawiająca postać papieża zdobi od ubiegłego tygodnia portal słynnej średniowiecznej katedry w Kolonii w Niemczech.
BUCCO HERBERT / REX / SHUTTERSTOCK / EAST NEWS
G

Gargulec ma funkcję czysto dekoracyjną, nie jest częścią systemu odprowadzającego deszczówkę” – wyjaśnia Peter Füssenich, dyrektor stowarzyszenia konserwatorów kolońskiej świątyni, które od lat, przy okazji prowadzonych remontów, honoruje w ten sposób ważne osobistości. Oprócz Franciszka w kamieniu lub szkle (na witrażowych oknach) zostali uwiecznieni m.in. John F. Kennedy i Charles de Gaulle, a także… Nikita Chruszczow i piłkarze FC Köln. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]