Reklama

Papieska agenda 2016

Papieska agenda 2016

10.01.2016
Czyta się kilka minut
Nie wszystkie wydarzenia Franciszek ma zaplanowane. Prefektura Apostolska zwyczajowo podaje kalendarz papieski z wyprzedzeniem tylko półrocznym.
W

Wiadomo jednak, że Franciszek odbędzie co najmniej dwie podróże. 12–17 lutego będzie w Meksyku, gdzie m.in. odwiedzi sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. 28–31 lipca będzie uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Możliwe, że papież będzie chciał w tym roku odwiedzić także Ukrainę.

– Wydarzenia zaplanowane. 17 stycznia Franciszek odwiedzi rzymską synagogę. W ramach Roku Miłosierdzia w środę popielcową 10 lutego roześle Misjonarzy Miłosierdzia. 4 i 5 marca odbędzie się nabożeństwo pokutne „24 godziny dla Pana”, 1–3 czerwca przewidziano jubileusz kapłanów, 10–12 czerwca – jubileusz chorych i niepełnosprawnych, 23–25 września – katechetów, 6 listopada – więźniów. 20 listopada w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata papież zamknie Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra i zakończy Jubileusz Miłosierdzia.

– Wydarzenia jeszcze nie zaplanowane. W lutym prawdopodobnie ukaże się adhortacja poświęcona rodzinie (ujawnił to watykanista Andrea Tornielli). Dziennik włoskiego Episkopatu „Avvenire” podał, że kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty może odbyć się 4 lub 5 września. Jednak watykańskie Biuro Prasowe poinformowało, że data kanonizacji nie została jeszcze wyznaczona. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]