Reklama

Państwowy instytut wydawniczych strat

Państwowy instytut wydawniczych strat

02.08.2015
Czyta się kilka minut
Czy produkcja jednego egzemplarza książki może kosztować 80 złotych? Może. Wynika to z raportów finansowych PIW, do których dotarliśmy.
Rafał Skąpski w siedzibie PIW-u, 7 lipca 2015 r. Fot. Krzysztof Zuczkowski / FORUM
M

Można do niego mówić „dyrektorze”, „prezesie”, „kierowniku”, „szefie”, a nawet „ministrze”, bo zajmował wiele stanowisk i miał wiele ważnych tytułów.


O sprawie Państwowego Instytutu Wydawniczego pisaliśmy także w poprzednich numerach:

 Jacek Ślusarczyk: Strata PIW-u

 Jan Gondowicz: Egzegutor przychodzi o świcie


 

– Może z wyjątkiem „Boże Ojcze” – uśmiecha się Rafał Skąpski, były likwidator Państwowego Instytutu Wydawniczego. Teraz jest prezesem Targów Książki, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Fundacji Kultury Polskiej; wcześniej był dyrektorem PIW-u. Niedawny tytuł...

16063

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]