Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

PAŃSTWO WISI NA TAŚMACH

PAŃSTWO WISI NA TAŚMACH

23.06.2014
Czyta się kilka minut
Nagrania obnażyły państwo. Wiemy już, jak najważniejsi urzędnicy robią polityczne interesy. I jak byli ministrowie próbują załatwiać prywatne sprawy. O układaniu się władzy z wielkim biznesem dowiemy się pewnie niebawem.
Radosław Sikorski, Donald Tusk i Bartłomiej Sienkiewicz podczas posiedzenia rządu, Warszawa, marzec 2014 r. Fot. Adam Guz / REPORTER
G

Gdyby politycy i urzędnicy byli przyzwoici i uczciwi, to nie wygadywaliby rzeczy skandalicznych. Ani w knajpach, ani w gabinetach. Ani po pijaku, ani na trzeźwo. Wówczas afera taśmowa dotyczyłaby jedynie słów na „k...”, „ch...” , „robienia laski” Ameryce oraz wysokich rachunków z knajp.
Gdyby premier natychmiast odwołał ministra spraw wewnętrznych, rozmiar kryzysu udałoby się ograniczyć. Bartłomiej Sienkiewicz zasłużył na dymisję wraz z szefami wszystkich służb, które dopuściły do wielomiesięcznego nagrywania rozmów ważnych osób. Zamiast tego premier wolał powierzyć mu wyjaśnianie afery i poszukiwanie sprawcy nagrań.
Gdyby premier (zaraz po dymisji Bartłomieja Sienkiewicza) zapowiedział gotowość zwolnienia wszystkich podległych mu bohaterów kolejnych nagrań, miałby szansę przekonać opinię publiczną. Wystarczyło powiedzieć: „Ten, kto naruszył zasady etyczne lub, co gorsza...

11718

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]