Reklama

Ładowanie...

Olena Leonenko-Głowacka: To, co prawdziwe, jest proste [Punkt zwrotny]

Olena Leonenko-Głowacka: To, co prawdziwe, jest proste [Punkt zwrotny]

16.05.2022
Czyta się kilka minut
Olena Leonenko-Głowacka, pieśniarka, aktorka: „Chciał, żebym pracowała w fabryce zegarków, w wieku 16 lat zaszła w ciążę, urodziła dzieci i przestała się męczyć głupotą. Mówił, że to są wszystko diabły i że wszystkie aktorki to prostytutki…”
Olena Leonenko-Głowacka w redakcji „Tygodnika Powszechnego” / fot. Jacek Taran dla TP

Posłuchaj

O

Olena Leonenko-Głowacka (ur. 1966 w Kijowie) jest ukraińską pieśniarką, kompozytorką muzyki teatralnej, choreografką, aktorką, pedagożką śpiewu i ruchu scenicznego. Skomponowała muzykę do ponad 20 przedstawień teatralnych i telewizyjnych oraz filmów dokumentalnych. Pracowała m.in. z Januszem Głowackim, Krystianem Lupą, Jackiem Ostaszewskim, Agnieszką Glińską, Krzysztofem Warlikowskim. Zagrała w filmach: „W ciemności” Agnieszki Holland, „Boisko bezdomnych” Katarzyny Adamik, „Rewers” Borysa Lankosza.


Olena Leonenko-Głowacka i Katarzyna Kubisiowska w studiu Podkastu Powszechnego / fot. Jacek Taran dla TP

„Punkt zwrotny” to cykl rozmów w Podkaście Powszechnym o punktach zwrotnych w życiu i końcach, które stają się początkiem. Zaprasza Katarzyna Kubisiowska.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter