Reklama

Ładowanie...

OFF i powrót festiwali: nostalgia czy wielka dyskoteka

09.08.2022
Czyta się kilka minut
Po trzech latach przerwy wróciły letnie festiwale muzyczne. Wędrując między scenami OFF Festivalu, obserwując i wykonawców, i publiczność, nie mogłem się pozbyć poczucia, że wszyscy próbujemy sobie przypomnieć, co i dlaczego tu robimy.
OFF Festival w Katowicach, sierpień 2022 r. / FOT ARKADIUSZ GOLA /Polska Press/East News
W

Wydawałoby się, że ten powrót powinien być oczywistym wznowieniem. Ale jednak ma w sobie coś z rekonwalescencji. Jakby wykonawcy, publiczność i organizatorzy znanym mechanizmom i sposobom działania  przyglądali się ze zdziwieniem, sami siebie pytając, po co takie wydarzenia się odbywają. Takie przynajmniej poczucie towarzyszyło mi na OFF Festivalu, który zakończył się w poniedziałek nad ranem w Katowicach.

Impreza wymyślona i programowana przez Artura Rojka, w o wiele większym stopniu niż inne współczesne festiwale jest nie tyle gotową kompozycją artystyczno-programową, ile zestawem do samodzielnego układania. Wytworzone w ten sposób doświadczenia niekoniecznie się pokrywają. Mój festiwal jest więc zapewne zupełnie inny od festiwalu tysięcy pozostałych uczestniczek i uczestników. Wyobrażam sobie nawet, że istnieją tacy, dla których kulminacją tegorocznej edycji był występ...

6913

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.https://www.tygodnikpowszechny.pl/wakacje

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]