Reklama

Obrońcy skorupy

Obrońcy skorupy

08.03.2015
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie, znasz stary branżowy kawał? Pośród klechów przeprowadzono ankietę, co by tu począć z celibatem...
J

Jedna trzecia uważa, że celibat trzeba znieść. Jedna trzecia, że zostawić. A jedna trzecia chce, żeby zostało tak, jak jest.
Żeby zostało tak, jak jest... Raz po raz trafiam na artykuły nadwiślańskich pobożnisiów, którzy ostrzegają, że niech no tylko watykański Oberklecha zacznie coś majstrować przy praktyce albo nauczaniu Kościoła – a katastrofa, schizma i apokalipsa murowane. Niech no tylko przecinek zamieni na kropkę, a kropkę na średnik; niech no tylko tu czy tam poluzuje gorset ortodoksji – a łódź Kościoła z hukiem i trzaskiem wyrżnie o dno! Zakładać przestał uświęcony rzekomo tradycją fatałaszek i czerwone mokasyny służbowe – a u nas od razu rąk załamywanie i żałoba narodowa!
Cóż... Powiem Ci w zaufaniu, drogi Piołunie, że o Kościele, który w ogóle się nie zmienia – śnić mogą tylko ćwierćinteligenci, pożyteczni idioci, cyniczni sabotażyści bądź jednostki kompletnie...

4221

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Słusznie,niektórzy są tak zaskorupiali,że nie interesuje ich to,o co Bogu chodzi,co jest w wierze niezmienne,tylko bronią ludzkich tradycji,dodanych kiedyś do wiary,ale dziś nie aktualnych.Ci ludzie to dzisejsi faryzeusze.

czy człowiek jest istotą, która stoi w miejscu? Nigdy nie wejdziesz do tej samej wody. Wszytko płynie, a "ziemia toczy, toczy swój garb uroczy" i... nowy dzień wstaje. Z wiarą nie jest inaczej. Jeśli nie narodzi się ' w Tobie' jako nieodłączna towarzyszka życia nie przeżyje. Nawet niewiara jest wiarą. No, może innym jej obliczem, bardzo potrzebnym, zwłaszcza wówczas gdy coś pretenduje do roli jej zastępników.

- żółwie, olbrzymie, słoniowe, z Galapagos

Kościoła stałego w tym by mówić prawdę, w którym zawsze i niezmiennie liczy się drugi człowiek i jego dobro, w którym tak znaczy tak, a nie znaczy nie, niezależnie od tego jak wiatr zawieje. Faktycznie takiego kościoła może chcieć tylko diabeł, ale o czym mowa? taki kościół nigdy nie istniał i nigdy nie powstanie.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]