Reklama

O pogodzie

O pogodzie

03.05.2021
Czyta się kilka minut
S

Spadł na zieleniejącą już trawę, na żabie gody, na kwitnącą leszczynę. Miejscami jest go po kolana. I wciąż pada, i ma padać jeszcze przez parę dni. Unieważniona wiosna. No tak, czasem spadał nawet w maju, ale leżał tylko chwilę. Kiedyś w kwietniu spadł marznący deszcz. Przyszli już górale ze stadami. Owce były świeżo ostrzyżone. Kilka nie przeżyło. Po prostu zamarzły.

A teraz te wszystkie ptaki, które już przyleciały. Podfruwają wśród ośnieżonych gałęzi świerków. Całe to kolorowe towarzystwo. Żółte trznadle, podbite jasnym brązem zięby w szarobłękitnych czapeczkach, rozkiwane pliszki, rudopłomienne pleszki i co tam jeszcze, bo ciągle w ruchu i trudno drobiazg wzrokiem przyszpilić. Rano ich zwielokrotniony trel wśród ponurej bieli brzmi absurdalnie i zarazem zwycięsko. Chyba dają radę. Pogrzebują i podziobują tuż przy pniach świerków i modrzewi, gdzie śniegu najmniej. Widać...

3578

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]