Reklama

O możliwości opowiadania. Zobacz spotkanie z Etgarem Keretem

O możliwości opowiadania. Zobacz spotkanie z Etgarem Keretem

19.10.2020
Czyta się kilka minut
Zapraszamy do udziału w transmisji spotkania Festiwalu im. Josepha Conrada.
Spotkanie z Etgarem Keretem na Festiwalu Conrada 2020
Spotkanie z Etgarem Keretem na Festiwalu Conrada 2020
B

Bohater jednego z utworów Etgara Kereta – pisarz przypominający samego autora – musi opowiedzieć jakąś historię. Do jego mieszkania wdziera się trzech uzbrojonych mężczyzn, z których każdy oczekuje opowieści, na dodatek takiej, która zasłoni świat, pozwoli zapomnieć o wszystkich problemach, przyniesie trwałą pociechę lub chociaż chwilową ulgę. Ale jak to zrobić? – głowi się pisarz. Czy można dziś snuć bezkarnie takie historie? Czy możemy sobie na to jeszcze pozwolić?

Prowadzenie: Urszula Rybicka

 

Obraz Albina Talika „Joseph Conrad” w redakcji „Tygodnika Powszechnego” / Fot. Jacek Taran

Zamiast braw zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w licytacji portretu Josepha Conrada, stworzonego przez Albina Talika specjalnie na tę edycję Festiwalu Conrada. Cały zysk z licytacji zostanie przeznaczony na działalność Fundacji Tygodnika Powszechnego, w tym organizację Festiwalu Conrada. Licytować można w tym miejscu →


Cegiełki z reprodukcją obrazu „Joseph Conrad” Albina Talika

Jeśli nie chcą Państwo licytować, zachęcamy do kupna cegiełek - nadruków z reprodukcją obrazu Albina Talika, z których można stworzyć magnesy, torby, koszulki, przypinki. Pełna oferta dostępna jest w tym miejscu →

„Tygodnik Powszechny” przygotował specjalną ofertę prenumeraty na Festiwal Conrada. Można się z nią zapoznać pod tym adresem → . Do każdej prenumeraty – prezent!

Pełen program Festiwalu Conrada 2020, którego hasłem przewodnim jest „widzialne i niewidzialne”, znajdą Państwo pod adresem conradfestival.pl, natomiast wszystkie magazyny CONRAD, w których przedstawiamy zaproszonych na festiwal gości oraz ich twórczość, odnają Państwo, za darmo, pod adresem powszech.net/conrad

Organizatorami Festiwalu Conrada są Fundacja Tygodnika Powszechnego, Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, a partnerami strategicznymi „Tygodnik Powszechny” (od zawsze) oraz poral Allegro (od tego roku).

Organizatorzy i partnerzy Conrad Festival 2020
Organizatorzy i partnerzy Conrad Festival 2020

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]