Reklama

Nowy tytuł „Tygodnik Powszechny Historia”

Nowy tytuł „Tygodnik Powszechny Historia”

09.10.2018
Czyta się kilka minut
Nowy tytuł „Tygodnik Powszechny Historia” „Dał nam siłę” – na 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża
„Tygodnik Powszechny Historia” nr 1 – 40-lecie wyboru Karola Wojtyły na Papieża
„Tygodnik Powszechny Historia” nr 1 – 40-lecie wyboru Karola Wojtyły na Papieża
W

Wybór Karola Wojtyły na Papieża w 1978 roku był najważniejszym wydarzeniem będącym powodem do dumy dla Polek i Polaków – wynika z raportu TNS Polska przygotowanego dla NCK z 2016 roku.

Wyprzedza takie wydarzenia jak Bitwa pod Grunwaldem, odzyskanie niepodległości w 1918 roku, powstanie Solidarności czy wiktoria wiedeńska.

▪ Po 33 dniach pontyfikatu umiera Jan Paweł I. Kardynałowie, ponownie zebrani na konklawe, wybierają na papieża metropolitę krakowskiego Karola Wojtyłę. Jak do tego doszło i jak zareagował świat?

▪ Akt pokuty za grzechy Kościoła, nowe otwarcie w dialogu z innymi religiami, wyczulenie na biedę, pielgrzymki, próba budowy nowego feminizmu: 27 lat tego pontyfikatu nieodwracalnie zmienia Kościół

▪ Już za życia mówiono o nim „Jan Paweł Wielki”. Co ze spuścizny papieża przetrwało do dziś?

W nowym tytule „Tygodnik Powszechny Historia” na 40. rocznicę wyboru Papieża przypominamy tamten czas.

Wśród Autorek i Autorów m. in. Andrzej Stasiuk, Katarzyna Wiśniewska, bp Tadeusz Pieronek, Gian Franco Svidercoschi, Anna Mateja, Zuzanna Radzik, Józefa Hennelowa, Marek Zając, kard. Stefan Wyszyński, ks. Adam Boniecki, abp Grzegorz Ryś, Agnieszka Sabor, Tadeusz Mazowiecki, Stanisław Stomma, Stefan Swieżawski, Władysław Bartoszewski, Hanna Malewska, Halina Bortnowska. W wydaniu także rozmowa Jerzego Turowicza z Janem Pawłem II

„TYGODNIK POWSZECHNY HISTORIA” –  W DOBRYCH PUNKTACH Z PRASĄ I SALONACH PRASOWYCH

Weź, czytaj!

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]