Reklama

Nowy minister kultury

Nowy minister kultury

23.06.2014
Czyta się kilka minut
Nowym ministrem kultury jest Małgorzata Omilanowska.
Małgorzata Omilanowska i były minister kultury Bogdan Zdrojewski Fot. Beata Zawrzel / REPORTER
N

Nowym ministrem kultury jest Małgorzata Omilanowska. Powołano kompetentnego menedżera, który dokończy prace swojego poprzednika. To też kolejny minister w rządzie Tuska spoza politycznego nadania, którego pozycja zależy przede wszystkim od woli premiera.
Małgorzata Omilanowska (na zdjęciu z poprzednim ministrem kultury Bohdanem Zdrojewskim) dobrze zna resort. Od stycznia 2012 r. była zastępcą ministra. Zawodowo zajmuje się architekturą XIX i XX wieku, teorią sztuki oraz problematyką opieki nad zabytkami (ukończyła też studia podyplomowe z finansów i podatków na SGH). Od lat jest związana z Instytutem Sztuki PAN, gdzie w latach 1999–2007 była wicedyrektorką. Wykłada także na Uniwersytecie Gdańskim – w latach 2008–2012 kierowała tamtejszym Instytutem Historii Sztuki. W ubiegłym roku otrzymała tytuł profesorski.
Nominacja została bardzo dobrze przyjęta przez środowiska...

1377

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]