Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Nowy minister kultury

Nowy minister kultury

23.06.2014
Czyta się kilka minut
Nowym ministrem kultury jest Małgorzata Omilanowska.
Małgorzata Omilanowska i były minister kultury Bogdan Zdrojewski Fot. Beata Zawrzel / REPORTER
N

Nowym ministrem kultury jest Małgorzata Omilanowska. Powołano kompetentnego menedżera, który dokończy prace swojego poprzednika. To też kolejny minister w rządzie Tuska spoza politycznego nadania, którego pozycja zależy przede wszystkim od woli premiera.
Małgorzata Omilanowska (na zdjęciu z poprzednim ministrem kultury Bohdanem Zdrojewskim) dobrze zna resort. Od stycznia 2012 r. była zastępcą ministra. Zawodowo zajmuje się architekturą XIX i XX wieku, teorią sztuki oraz problematyką opieki nad zabytkami (ukończyła też studia podyplomowe z finansów i podatków na SGH). Od lat jest związana z Instytutem Sztuki PAN, gdzie w latach 1999–2007 była wicedyrektorką. Wykłada także na Uniwersytecie Gdańskim – w latach 2008–2012 kierowała tamtejszym Instytutem Historii Sztuki. W ubiegłym roku otrzymała tytuł profesorski.
Nominacja została bardzo dobrze przyjęta przez środowiska...

1377

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]