Reklama

Nowa KE na ostatniej prostej

Nowa KE na ostatniej prostej

16.09.2019
Czyta się kilka minut
Ursula von der Leyen przedstawiła przydział tek w swojej Komisji Europejskiej.
P

Przesłuchania kandydatów przez komisje Parlamentu Europejskiego jeszcze się nie zaczęły, ale już widać, jakie mogą się pojawić kłopoty. Janusz Wojciechowski (rolnictwo) ma niezamkniętą sprawę o nieprawidłowości finansowe z czasów, kiedy był posłem – z tym że równie duże, jeśli nie większe problemy prawne ma Rovana Plumb z Rumunii (transport), a przede wszystkim bliska sojuszniczka prezydenta Macrona Sylvie Goulard (rynek wewnętrzny). Konsternację i apele o zmianę wywołały też zakresy kompetencji – np. „ochrona europejskiego sposobu życia” jako eufemizm dla ostrzejszej polityki migracyjnej. Proponowana Komisja zachowuje prawie idealny parytet płciowy, ale jeśli chodzi o geografię, to jedynym gestem wobec Wschodu było wyróżnienie Łotysza Valdisa Dombrovskisa tytułem „wykonawczego” wiceprzewodniczącego. ©℗

Czytaj także: Paweł Bravo: Europejski styl życia

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]