Reklama

Nie żyje ostatni krzykacz miejski

Nie żyje ostatni krzykacz miejski

18.02.2019
Czyta się kilka minut
„Mieszczki i mieszczanie królewskiego grodu Lublin, zatrzymajcie się i posłuchajcie” – tymi słowami Władysław Stefan Grzyb, ostatni w Polsce krzykacz miejski, przez 25 lat zapowiadał uroczystości miejskie i religijne.
ZENON ZYBURTOWICZ / EAST NEWS
M

Miał głos o sile ponad 80 decybeli, był członkiem Gildii Krzykaczy Miejskich Kontynentu Europejskiego, uczestniczył w wielu mistrzostwach (należy wykrzyczeć tekst o swoim kraju, minimum 75 słów w ciągu minuty). Zmarł 10 lutego w wieku 86 lat. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]