Reklama

Przestańmy nazywać zabójstwa Państwa Islamskiego „egzekucjami”

Przestańmy nazywać zabójstwa Państwa Islamskiego „egzekucjami”

13.04.2015
Czyta się kilka minut
Zgodnie potępiamy okrucieństwo dżihadystów. Kłopot w tym, że nazywając te zbrodnie „egzekucjami”, przejęliśmy ich język.
W

W bitwach już przegrywają – właśnie stracili kontrolę nad irackim Tikritem. Ale na terenie, który wciąż zajmują, nieustannie rządzi terror. Tylko w minionym tygodniu dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) strzałami w tył głowy zabili pod Mosulem dziesięciu lekarzy; w prowincji Al-Anbar – to również Irak – rozstrzelali ok. 60 sunnitów; na półwyspie Synaj zamordowali egipskiego żołnierza. Nagrania i zdjęcia zabójstw rozpowszechnili w internecie.

Ile jeszcze osób straciło przez nich życie? Tego nie wiemy, nie docierają do nas przecież wszystkie informacje. Pod dawnym pałacem Saddama Husajna w Tikricie iracka armia dopiero zaczyna ekshumować ciała żołnierzy zabitych przez IS ubiegłego lata. Może ich być nawet 1700.

Zgodnie potępiamy okrucieństwo dżihadystów. Kłopot w tym, że nazywając te zbrodnie „egzekucjami”, przejęliśmy ich język. Nawet gazety i portale, które na...

3366

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]