Reklama

Nie chcą Kaddafiego, nie chcą też NATO

Nie chcą Kaddafiego, nie chcą też NATO

20.04.2011
Czyta się kilka minut
Na arabskiej ulicy postać Kaddafiego wzbudza dziś uczucie otwartej niechęci i jawnej kpiny. Ale gdyby zapytać kogoś, jak ocenia Zachód i jego działania wobec Libii, odpowiedzi mogą paść skrajne: od pełnej akceptacji do całkowitego odrzucenia - tu wszystko zależy od politycznych poglądów czy choćby tylko sympatii. Niebagatelną rolę w kształtowaniu opinii publicznej odgrywają arabskie media, które z kolei same odzwierciedlają często interesy lub przekonania powiązanych z nimi grup i osób - czytamy w "Tygodniku Powszechnym".
N

NATO chce tylko ropy

Ali to libański szyita, który otwarcie mówi o tym, jakie jest jego zdanie na temat interwencji w Libii: "NATO bombarduje cywilów, a kraje arabskie jeszcze za to płacą". Taksówkarz Ali mieszka na stałe w Syrii. Jest on widzem stacji, która przedstawiając wydarzenia w Libii, skupia się na cywilnych ofiarach nalotów i akcentuje pogląd, że Zachodowi zależy głównie na zagarnięciu libijskiej ropy.

- Boją się, że pola naftowe znajdą się w rękach sprawiedliwych narodów, to główny powód ich ingerencji - komentuje Ali.

Takie same zarzuty pojawiają się na portalach społecznościowych i w arabskich stacjach. Muhammad z jemeńskiej Sany pisze na stronie Al-Dżazira: "Zachodnia interwencja spowodowana jest tylko i wyłącznie libijską ropą. Następnym krokiem będzie na pewno operacja lądowa, w celu...

3157

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]