Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

23.06.2014
Czyta się kilka minut
S

STRZYŻENIE OWCAMI. Prawie setka owiec, czyli „małych zwierząt trawożernych”, kosi małopolskie wały przeciwpowodziowe. To kolejna odsłona badań pod hasłem „Alternatywne kierunki użytkowania owiec – wykorzystanie owiec w charakterze żywych kosiarek”, prowadzonych przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Uniwersytet Rolniczy. Na stronie owcenawaly.pl czytamy: „Poszukiwanie nowych sposobów wykorzystania owiec (…) to jedne z priorytetów województwa małopolskiego”.

JAK W ULU. Kolejne plagi nawiedzają Kraków. Po pladze białych szczurów, o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, nadeszła plaga pszczół. Owady zajmują najbardziej reprezentacyjne miejsca miasta: zaczęło się od rogu Wiślnej i Gołębiej, obok redakcji „TP”, potem była wieża ratuszowa i drzewo przy rzeźbie Mitoraja na płycie Rynku, a ostatnio – Prałatówka przy kościele Mariackim.

...
1898

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]